Kroužky v novém školním roce 2016/2017

Schůzky Dětského modelářského kroužku jsou i tento školní rok každý čtvrtek od 16 do 18 hodin, v dílně Střediska volného času Trutnov, při ZŠ R.Frimla.

Dle instrukcí SVČ (na www.svctrutnov.cz) platí základní pravidla pro docházku, přezouvání a převlékání dětí, bezpečné a slušné chování, podmínky pro platby a způsoby omlouvání dětí z kroužku.

Letošním rokem nás bude navštěvovat 5 nových tváří, u loňských dětí jsou drobné změny – počkáme do konce tohoto týdne a uvidíme celkový počet. I tak to letos vychází více než vloni, kolem 18 dětí 🙂 – což je skvělá zpráva a také závazek pro nás vedoucí, udržet takovýto zájem i pro další období.

Co letos plánujeme ?? Určitě se znovu podíváme do ČD Depa Trutnov a zjistíme, co je tam nového a v jaké dílně jsme ještě nebyli. Podíváme se do Svobody nad Úpou (vloni jsme to nestihli), vyrazíme ke známému „dvojmostí“ v Poříčí, a když najdeme společně volnou sobotu, či neděli, zavítáme ke kolegům modelářům do Jičína. A hlavně, musíme stihnout návštěvu krásného nádraží v Pilníkově, kde je dosud funkční mechanické ovládání výhybek a návěstidel, které se bude bohužel likvidovat a renovovat na modernější způsob řízení dopravy; to je sice mnohem bezpečnější a ekonomičtější, ale bude nám chybět romantika dávné historie…

A za necelý měsíc nás čeká hlavní událost podzimu v Trutnově – Mezinárodní výstava modelů, od úterý 25. do neděle 30.října.

Zápisky ze čtvrtka 9.června

Co jsme dělali ?? Na některých diorámatech jsme dokončovali malé drobnosti a detaily. Kluci vymýšleli nové dioráma, tentokrát většího rozměru – vlastně takové malé kolejiště s jednoduchým okruhem. Nápady jsou skvělé, jen je trochu doladíme a příště začneme již stavět…:-) Kroužky … Pokračovat ve čtení →