První den výstavy, úterý 27.10., proběhlo oficiální uvítání všech vystavovatelů a slavnostní zahájení výstavy za přítomnosti většiny partnerů a sponzorů a s úvodním slovem starosty města Trutnova pana Ivana Adamce. Celkem jsme během dne přivítali kolem 370 prvních návštěvníků – na úvodní, pracovní den docela pěkný rozjezd.

Hned druhý den, ve sváteční středu, jsme přivítali celkem 800 návštěvníků, snad spokojených s vystavenými modely, kolejišti a hlavně hracím koutkem pro děti – dřevěné modely převážně vojenských modelů jsou opravdu velkým lákadlem pro nejmenší. A pohled některých tatínků, sedících okolo, jasně říkal, že by si tam sedli nejraději sami a hráli si taky…:-)

Další dny ubíhaly vcelku klidně, hlavně ve středu, v pátek a sobotu jsme měli velký počet návštěvníků.

Letošní výstava proběhla lehce v novém duchu a snad v příslibu zajímavých změn do budoucna. Jako první věc za zmínku určitě stojí malé dílničky, tzv. workshopy, kde si malí i velcí modeláři mohli po 3 dny vyzkoušet postavit jednoduché dioráma a poslední den vystřihnout a slepit papírový model. Hlavně stavba diorámatu od Modelářského centra Česká Skalice, pod vedením Oldy a Ivy Karlíčkových, se setkalo s velkým ohlasem návštěvníků výstavy a určitě se budeme snažit jej příští rok zopakovat a zase posunout trochu dál. Máme přislíbeno, že na nás příští rok budou myslet a neodmítnou nás 🙂 Určitě to napříště přiláká další a nové návštěvníky. Také Muzeum papírových modelů z Police nad Metují bylo z akce velmi nadšeno a na příští rok nám přislíbilo denní účast s vystřihovánkami.

Celkem jsme na letošní výstavě měli 10 českých kolejišť, 5 německých, velké a malé modely od Lega, včetně zajímavého „ruského“ kola, dále pak neskutečně precizní a do detailu propracované modely lokomotiv a vagonů z polského Modelářského klubu Skorpion – všechny vyrobené pouze z papíru. Nechyběly modely a novinky od tradičních výrobců TILLIG, AK-TT, LENZ, SCHIRMER, LOCO Dvůr Králové n/L., DETAIL Most (slavící letos 20 let činnosti) a další modely od soukromých vystavovatelů. Za zmínku stojí i skvělé plastikové modely s vojenskou tématikou od trutnovských kitařů pod vedením Honzy Nešněry, ukázka leptaných modelů od Honzy Cekula a přehled modelů z KŽM Hradec Králové. Pro děti byla jistě zážitkem velká hrací plocha s dřevěnými modely vojenských vozidel od člena klubu Slávka Čurdy – to mělo pro ty nejmenší snad největší úspěch. Ohlasy od některých návštěvníků i vystavovatelů byly vesměs stejné – mohlo to být větší, aby se jich vešlo více…:-) … určitě to příště „namícháme“ tak, aby si velcí i malí přišli na své.

V neposlední řadě se nemůžeme nezmínit o skvělé spolupráci a podpoře města Trutnova, Střediska volného času Trutnov, Základní škole R.Frimla a hlavně všem našim partnerům a sponzorům, bez kterých bychom nemohli jako klub pořádající každoročně výstavy existovat.

DĚKUJEME !!!

Celkem nás na letošní Mezinárodní výstavě modelů a kolejišť v Trutnově navštívilo 3.800 návštěvníků. DĚKUJEME